Wyróżnienia

Nieustanna praca nad innowacyjnością oferowanych rozwiązań i niezmiennie wysoka jakość produktów i usług pomogły zdobyć nam najważniejsze z wszystkich możliwych wyróżnień - zaufanie naszych klientów. Realizacja ich pragnień pomogła nam zbudować silną, od lat docenianą i wielokrotnie nagradzaną firmę, co dodatkowo motywuje nas do ciągłego rozwoju.
2017
PINUS LAUREATEM TOPTEN OKNA 2017- KONKURS NA NAJLEPSZĄ NA POLSKIM RYNKU STOLARKĘ BUDOWLANĘ
Konkurs na najlepszą stolarkę budowlaną TOPTEN Okna zorganizowany został po raz czwarty. Pierwsza edycja odbyła się w 2012 roku, następne kolejno w 2014 i w 2015. Z każdą edycją doskonalone były zasady konkursu oraz metody oceny, pozwalające wskazać najlepsze pod względem technicznym i ekonomicznym okna i drzwi dostępne na polskim rynku. Deklarowane przez producentów parametry techniczne stolarki muszą być potwierdzone badaniami wykonanymi przez akredytowane laboratoria.
W 2017 roku komisjia konkursowa TOPTEN Okna 2017, w której skład weszły osoby reprezentujące uczelnie, organizacje pozarządowe, wydawnictwa oraz firmy zajmujące się budownictwem energooszczędnym, na podstawie przeprowadzonych analiz parametrów technicznych i ekonomicznych dostępnych na rynku okien i drzwi wyłoniono laureatów konkursu TOPTEN Okna 2017. W gronie laureatów w kategorii Okna Drewniane znlazła się firma Pinus z profilem DREWNO 92 CLASIC.

2015
LAUREAT PROGRAMU EKSKLUZYWNA STOLARKA VIP - Portal www.stolarkavip.pl oraz GEC Consulting Grzegorz Cendrowski
23 czerwca 2015 r. w Pałacyku w Jabłonnej odbyła się Gala Konkursu Ekskluzywna Stolarka VIP 2015, podczas której zostały ogłoszone wyniki 7-ej edycji konkursu na najlepszą i ekskluzywną stolarkę budowlaną. Konkurs wyłonił najlepsze produkty i ich producentów - prawdziwą awangardę stolarki. Firma Pinus za swój system TOTALGLASS została laureatem tego konkursu w kategorii Okna Drewniane Energy&Design.
Program „Ekskluzywna Stolarka VIP” jest również programem edukacyjnym, podkreślającym wielką potrzebę dbania o środowisko i komfort, szczególnie w kontekście energooszczędności, dźwiękochronności i bezpieczeństwa. Produkty zgłaszane do programu mają spełniać nie tylko wymogi specjalnie powołanej Kapituły Programu Stolarka VIP, ale przede wszystkim oczekiwania Klientów, którzy przy wyborze stawiają na design, jakość, energooszczędność, trwałości i funkcjonalność. Najlepsza stolarka otworowa to taka, której producenci i dostawcy oferują to, co jest modne, nowoczesne, estetyczne, a nade wszystko funkcjonalne, trwałe i wykonane z najwyższą starannością.

2010
LIDER POLSKIEGO EXPORTU 2010 - Stowarzyszenie Exporterów Polskich
Nagroda przyznana w 2010 roku w dowód uznania za osiągnięcia w zakresie rozwoju exportu i budowy pozytywnego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej.

BUD-GRYF SZCZECIN Międzynarodowe Targi Budowlane
W Konkursie Wyróżniony Wyrób na Targach BUD-GRYF w 2010 roku firma Pinus otrzymała dyplom wyróżnienia za okna pasywne co potwierdza wysoką jakość oferowanych produktów.

2009
BUDMA Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA należą do grona wiodących spotkań biznesowych dla branży budowlanej w Europie Środkowej. Targi odwiedza ok. 60 000 gości a najnowszą ofertę prezentuje ponad 1300 firm. Firma Pinus na targach Budma 2009 otrzymała nagrodę Lidera Exportu 2008.

2008
PULS BIZNESU
GAZELE BIZNESU - Elitarny Klub Gazel Biznesu grona najdynamiczniej rozwijających się firm 2008

2007
AKADEMIA POLSKIEGO BIZNESU
Brązowy medal za zdobycie zagranicznych rynków dla okien, drzwi i ogrodów zimowych produkowanych w Polsce”

OPOLSKA NAGRODA JAKOŚCI Rada Opolskiej Izby Gospodarczej
W 2007 roku Kapituła Opolskiej Nagrody Jakości przy Radzie Opolskiej Izby Gospodarczej ogłosiła firmę Pinus Sp. J. laureatem IV edycji tej prestiżowej nagrody. O nagrodę ubiegać się mogą przedsiębiorstwa i instytucje, które posiadają lub wdrażają System Zarządzania Jakością ISO lub HACCP.

STOWARZYSZENIE EKSPORTERÓW POLSKICH
Wybitny Eksporter 2007 dla najlepszych polskich produktów eksportowych, cieszących się popularnością i uznanniem w kraju i za granicą

OGÓLNOPOLSKI DUTYGODNIK BUDOWLANY PROFILE
Dyplom uznania firmie PPUH Pinus za nadzwyczajny podbój rynku USA i Europy eksportem wyrobów, które stały się synonimem jakości w budownictwie apartamentów, restauracji i renowacji obiektów zabytkowych

2006
KRYSZTAŁOWY PROFIL oknonet.pl
Wielka Kapituła Branżowa oraz Portal Branży Stolarki Budowlanej nominował do nagrody Kryształowy Profil Pana Jerzego Smolarczyka z firmy Pinus za stabilny i długoletni rozwój - Okna i za innowacyjność - Drzwi.

REKOMENDACJA Polskie Okna i Drzwi
Związek Producentów Dostawców i Dystrybutorów Polskie Okna i Drzwi jako jedyna licząca się w kraju organizacja branży stolarki budowlanej udziela swojej rekomendacji firmie Pinus jako rzetelnej, zasługującej na zaufanie nabywców.

BUDMA 2006
Nagroda Złota Kielnia z Różą dla lidera wśród producentów drewnianej stolarki otworowej.

XII TARGI BUDOWNICTWA INTERBUD
Wyróżnienie za wprowadzenie na Polski rynek okna typu angielskiego

2005
AKADEMIA POLSKIEGO BIZNESU
Srebrny medal Akademii za zdobycie zagranicznych rynków oknie, drzwi i zimowych ogrodów produkowanych w Polsce

2004
PRODUKT ROKU – Polski Klub Biznesu i Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej
Nagroda Produkt Roku 2003 przyznana w XIV Edycji Nagrody Polskiego Klubu Biznesu za „Okna, drzwi, ogrody zimowe z drewna” wraz z osobistymi gratulacjami prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.
„… Mam nadzieję, że w naszym kraju znajdzie się wiele firm, które podążając za Waszym przykładem, osiągać będą podobne sukcesy. … ”


TARBUD XVII Targi Budownictwa
W 2004 roku na targach Tarbud posiadających swoją długoletnią tradycję i rangę jednej z najbardziej prestiżowych imprez tego typu w Polsce w konkursie na Wyróżniony Produkt firma Pinus otrzymuje wyróżnienie za Indywidualne Konstrukcje Ogrodów Zimowych.

RYNKI ZAGRANICZNE - Nagroda Polish Outstanding Exporter 2004
Laureat Głównej Nagrody redakcji Rynków Zagranicznych „ Wybitny Polski Exporter” za szczególne osiągnięcia we współpracy gospodarczej z zagranicą w 2003 roku, a zwłaszcza za wkład w rozwój eksportu

XIII MIĘDZYNARODOWE TARGI SZCZECIŃSKIE BUD- GRYF 2004
Srebrny Medal w konkursie wyróżniony wyrób targów BUD- GRYF Szczecin i Energia 2004 w kategorii producentów za indywidualne konstrukcje ogrodów zimowych

2003
MIEDZYNARODOWE TARGI SZCZECIŃSKIE BUD- GRYF
Medal w kategorii Producent pierwszego w Polsce okna giętego

MERKURY - INDYWIDUALNOŚĆ RYNKU Rynki Zagraniczne
Z wyboru czytelników Kapituła konkursu przyznaje tytuł Indywidualność Rynku – Merkury 2003 w kategorii Produkt i Usługi firmy PPHU Pinus za wejście na rynki trzech kontynentów z wysokiej jakości drewnianymi oknami i drzwiami. Konkurs organizowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej i przy patronacie Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej.

BUDMA 2003
Wyróżnienie Polskiej Izby Przemysłowo- Handlowej Budownictwa za konstrukcje ogrodów zimowych

WYBITNY POLSKI EXPORTER Rynki Zagraniczne i Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej
Tytuł Wybitny Polski Exporter 2003 roku w konkursie zorganizowanym przez Redakcję czasopisma Rynki Zagraniczne oraz osobiste gratulacje prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. „…uzyskanie tego zaszczytnego wyróżnienia jest powodem do dumy i satysfakcji. Świadczy o Państwa kreatywności i stworzeniu skutecznej strategii rozwoju… ”

XXII TARGI BUDOWNICTWA „MÓJ DOM” W OPOLU
Wyróżnienie Marszałka Województwa Opolskiego w kategorii „ Najlepszy Produkt Województwa Opolskiego” dla firmy PPUH Pinus za serię giętej stolarki okiennej. Złoty Medal XXII Opolskich Tragów Budownictwa

AKADEMIA POLSKIEGO SUKCESU
Brązowy medal za dynamiczny rozwój firmy produkującej nowoczesne okna z drewna krajowego i egzotycznego